1997 Oskar za drzwi

W sobotę 10 maja mogliśmy oglądać Catherine Deneuve, która mając u swego boku Daniela Olbrychskiego prowadziła w Teatrze Narodowym galowy koncert z okazji rozstrzygnięcia VII edycji konkursu na najlepsze polskie produkty. Uznanie Kapituły Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” zdobyły te produkowane w ZSB „Stolarka”.

Otrzymanie przez Stolarkę godła ,,Teraz Polska” pozwoli na zwię­kszenie sprzedaży produkowanych w Wołominie materiałów budowla­nych. Bowiem godło to przyznawa­ne jest tylko firmom, które oferują produkty najwyższej jakości, do­równujące analogicznym wyrobom z Zachodu. Na uroczystości obecny był prezydent Aleksander Kwaś­niewski

Według pracowników ZSB Sto­larka Wołomin SA do sukcesu przyczyniły się walory użytkowe i estetyczne oferowanych okien i drzwi. Są to bowiem wyroby o najwyższej klasie europejskiej, skutecznie konkurujące ze swoimi zagranicznymi, a tym bardziej krajowymi odpowiednikami.

ZSB Stolarka została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Teraz Polska”.

Popularna wołomińska ..Stolarka” jako pierwsza w tej branży podjęła trud prywatyzacji zakładu, jako pierwsza również przebrnęła przez trudny proces badań laboratoryjnych. ,,Stolarka” także (znowu pierwsza w kraju) zakupiła i zaczęła stosować np. suszarnię komorowąpodciśnieniową, sterowaną numerycznie, dzięki której proces suszenia drewna zachowuje zgoła zegarmistrzowską precyzję. Wprowadzono także ciągi obrabiarek obsługiwanych komputerowo, pozwalające na precyzję obróbki elementów drewnianych z dokładnością do 1/10 milimetra. To w Wołominie wreszcie po raz pierwszy zastosowano nowoczesne linie lakiernicze do malowania farbamiekologicznymi. Wszystkie okna są wyposażone wyłącznie w okucia obwiedniowe „ROTO”. W standardzie w oknach jednoramiennych proponowany jest dwu­komorowy zestaw szyb zespolo­nych typu floal. Wszystkie okna jednoramowe malowane sąwarstwą ostateczna farby, że dostarcza­ne są okna o dowolnych wymiarach i kształtach, zarówno z drewna sos­nowego jak i mahoniowego. Czy nie widać tutaj wartości technolo­gii.

„Stolarka” uzyskała najwyższe możliwe do zdobycia w kraju lau­ry. Jednak godło „Teraz Polska” zobowiązuje. Co roku będzie wprowadzany na rynek nowy wy­rób z Wołomina. Ciągle będą mod­ernizowane dotychczasowe kon­strukcje. Zwiększona także będzie ilość miejsc sprzedaży w całym kraju. Zgodnie z sugestiami od­biorców oferta będzie wzbogacona o usługi dodatkowe, związane z pomiarami, transportem i montażem wyrobów. Godło ,,Teraz Polska” trafiło w godne ręce.

Mazowieckie TOIOWO 16-05-1997 NR20(368)