1996 Wołomiński AS polskie znaczy dobre

Ogromną furorę zrobiły wyroby Zakładu Stolarki Budowlanej WO­ŁOMIN S.A. wśród gości zaproszonych na uroczystość wręczania „Sre­brnych Asów”. Większość zgromadzonych była zaskoczona, że tak do­bre okna i drzwi robione są tuż pod Warszawą. Pani minister Danuta Waniek wyraziła nawet w prywatnej rozmowie żal, że wcześniej nie wiedziała o nowych produktach z Wołomina: „miałam bardzo niedobre doświadczenia z oknami w moim domu i dlatego musiałam niedawno je wymienić. Niestety nie na wołomińskie, a z tego, co tutaj widzę, są rzeczywiście wysokiej jakości”.

Prezes Leszek Mazurkiewicz, odbierał 14 marca z rąk pani Minister statuetkę „Srebrnego Asa” w historycznych salach Pałacu Wilanowskiego, powiedział w imieniu wszystkich laureatów: „ Jest to dzień uroczysty i szczególny dla każdego z nas.
Odbierając dzisiaj statuetki „Asów” na pewno wszyscy myślimy o tych, którzy pomogli nam wystartować, przekształcić firmy, poprawić jakość wyrobów. Szczególnie ciepło myślimy w takiej chwili o tych, którzy na te nagrody zapracowali – o naszych pracownikach, naszych udziałowcach. W imieniu tegorocznych laureatów wszystkim im pragnę szczególnie serdecznie podziękować.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski wystosował list gratulacyjny, w którym napisał m.in.:

..Nagroda ta jest synonimem najwyższej jakości, solidności i rzetelności w biznesie, otwarcia na świat i wrażliwości społecznej. Jej zdobycie umocni niewątpliwie prestiż Waszej firmy, a także jej pozycję na rynku. Otrzymane wyróżnienie to Wasz wielki sukces. Udowodniliście, że w tych trudnych czasach można z powodzeniem realizo­wać ambitną, nakreśloną perspektywicznie, linię rozwoju. (…) Pokazali­ście Państwo, jak skutecznie szukać lepszych, rodzimych rozwiązań, jak dochodzić do tego, by polskie znaczyło dobre.”

Po uroczystości wręczenia nagród odbył się uroczysty bankiet, na którym przedstawiciele „Stolarki” zbierali gratulacje od zebranych go­ści, wśród których widać było znane powszechnie postacie posłów, mi­nistrów, prezenterów TV, przedstawicieli świata sportu, kultury i sztu­ki. Wśród rozmówców Prezesa Mazurkiewicza zauważyliśmy prezesa PZPN – Kazimierza Górskiego, poseł Wiesławę Ziółkowską, posła Ro­mana Nowickiego, Tadeusza Drozdę, Władysława Komara, Janusza Pichlaka i Ewę Michalską z TV, profesorów Jana Ekierta i Aleksandra Wa­gnera.

Tadeusz Drozda, nasz sąsiad z Radości, bardzo pochlebnie wyrażał się o wyrobach z Wołomina: „co prawda nie mam u siebie wołomiń­skich okien, ale przyznaję, że wyglądają bardzo przyzwoicie. Myślę, że te okna są tak samo dobre, jak i ładne.”

Pani poseł Ziółkowska wyznała w rozmowie z Prezesem, że u siebie w domu ma okna z Wołomina. „Wyboru dokonał mój mąż, ale był to do­bry wybór, bo nie mam z nimi żadnego kłopotu. Moim zdaniem wybór okien drewnianych to jest coś normalnego, i choć rozumiem, że nie­którzy wolą wybrać okna plastikowe, to u mnie w domu są drewniane okna z Wołomina.”

Minister Danuta Wa­niek: „ Za sukcesem Pań­stwa kryje się zwykły, co­dzienny ludzki wysiłek – wielka staranność o to, by dojść do wyznaczonego celu. Za to, że dzisiejsi zdobywcy „Asów” byli wytrwali, za to, że nie za­wiedli wszystkich tych, którym dają pracę i

satysfakcję zatrudnienia w dobrej, odnoszącej sukcesy firmie, za to chcę im serdecznie podziękować i z całego serca pogratulować tego sukcesu.”

Wytypowany do nagrody „Srebrnego Asa” przez redakcję „Wieści Podwarszawskich” ZSB WOLOMIN S.A. zyskał uznanie Komisji Konkursowej i zdobył to cenne trofeum. Sukces ten nie był dla nas wcale taki pewny, gdyż oprócz „Stolarki” do tej edycji konkursu przystąpiło także siedem innych firm z branży stolarki budowlanej. Tym większa za to dzisiaj satysfakcja dla wołomińskiego zakładu, ale także dla naszej Redakcji, która w minimalnym choćby stopniu do tego się przyczyniła. Za własną satysfakcję kierownictwu zakładu i jego pracownikom serdecznie dziękujemy.

Niebawem rozpoczną się przygotowania do kolejnej edycji konkursu o nagrodę „Srebrnego Asa”. Także tym razem chcielibyśmy wraz z naszymi czytelnikami zgłosić kandydata z naszego rejonu. Zwracamy się do firm, organizacji gospodarczych, stowarzyszeń biznesmenów, samorządów lokalnych i indywidualnych czytelników o współpracę przy typowaniu kolejnego nominata do tej cennej nagrody. Na zgłoszenia Państwa czekamy w wołomińskiej siedzibie „Wieści Podwarszawskich”.

Redakcja

Wieści Podwarszawskie 24-03-1996